• Yat Yönetimi

  Yat yönetimi, tekne sahiplerinin deniz üzerindeki zamanlarını, bakım, onarım gibi detaylarla uğraşmadan keyifle geçirebilmelerine olanak tanımaktadır.

  Kotra olarak, bu yönetim ve destek hizmetimiz ile finansal yönetim, teknik destek, güvenlik ve emniyet, küresel lojistik ve mürettebat yönetimi gibi tüm operasyonel konularda müşterilerimize kapsamlı bir hizmet sunar, aldığınız her hizmette gereksiz giderleri ve zaman harcamalarını azaltarak etkin bir sonuç elde etmenizi sağlıyoruz.

  Bu hizmet yelpazesi içinden yatınıza ve ihtiyacınıza uygun olanı seçer, sevdiklerinizle birlikte teknenizin ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Aldığınız her hizmette gereksiz giderleri ve zaman harcamalarını azaltarak etkin bir sonuç elde etmenizi sağlıyoruz.

 • Boya İşlemleri

  Sac Tekneler:
  Boya işleminden önce komple kumlama yaparak eski boyayı ve paslı yerleri temizliyoruz. Çıplak sac üzerine önce primer, daha sonra astar boya atıyoruz. Boya kuruduktan sonra macun işlemlerine başlıyoruz. Macun işlemleri bittikten sonra, zımpara işlemlerini yapıp ara kat boya atıyoruz. Daha sonra yoklama macun işlemlerini yapıyoruz ve tekrar ara kat boya atıyoruz. Son kat boyayı atıp, işlemleri bitiriyoruz.

  Ahşap Tekneler:
  Mevcut boyayı orbital makine ile kaldırıyoruz ve 2 kat 350 gr/m2 lik örgü (rowing) elyaf uyguluyoruz. Elyaf işlemlerinden sonra sac teknelerde uygulanan boya sistemini aynen tatbik ediyoruz.

  Elyaf Tekneler:
  Mevcut gelcoat ve zehirli boyayı zımparalıyoruz. Astar uygulamasından sonra macun işlemlerine başlıyoruz. Macun işlemleri bittikten sonra ara kat boya atıyoruz. Boya kuruduktan sonra son kat boyayı atıp işlemleri bitiriyoruz.

  OSMOS TAMİRİ
  Elyaf teknelerde OSMOS varsa mevcut gelcoatu tamamen kaldırıyoruz ve bir kat elyaf sarıyoruz. 1 kat astar atıyoruz. Macun çekerek tasfiye ediyoruz ve zımpara işlemini yapıyoruz. Rulo ile yaklaşık 2 ya da 3 kat gelsheet tatbik ediyoruz. Hafif bir zımpara uygulamasından sonra rulo ile zehirli astarını sürüyoruz. Daha sonra rulo ile 2 kat zehirli boya tatbik edip işlemi bitiriyoruz.

 • Refit

  Refit çalışmalarına başlamadan önce, yapılacak olan işi projelendiriyoruz. Projelendirme için mevcut tekne üzerinden birebir ölçü alıp kat planlarını oluşturuyor ve bu planlar üzerinde yerleşim planlarını çiziyoruz.

  Bütün iç hacimi üç boyutlu olarak çalışıyor ve imalata sokuyoruz. Ürettiğimiz mobilyaları, duvar ve alabanda ünitelerini ham olarak yerlerine alıştırdıktan sonra cila işlemine başlıyoruz. Cila işlemlerini en az 5 kat dolgu vernik ve en az 3 kat son kat vernik atarak gerçekleştiriyoruz. Cila işlemleri bittikten sonra, montajı yapıyoruz. Cila işlerinde şirketimizin prensibi, görünen yüzeylerde kullanılan vernik katlarını aynı şekilde görünmeyen yüzlerde de uygulamaktır. Kotra olarak, refit işlemlerinizi tüm detaylarıyla yerine getiriyoruz.